20 мај 2016 | Кафе пауза

Прави добро – чувствувај се добро

Со едноставно даунлодирање на „Sea Hero Quest“ и со само 2-минутно играње се обезбедуваат податоци кои во конвенционални, лабораториски услови би се добиле за 5 часа.
Датум: 20 мај 2016
, Автор:

Еднa поинаква кампања на Скопско: Скопско Smooth со манифест на новата 2.0 генерација

Ова се 60 секунди што ќе те потсетат дека не си сам! Видео спотот за новото Скопско Smooth го манифестира карактерот на новата генерација.
Датум: 20 мај 2016
, Автор:

11 суптилни знаци на нарцизам кои лесно може да се занемарат

Доколку научите да ги препознавате овие луѓе околу себе, лесно ќе може да најдете начин да се справите со нив.

6 едноставни начини на кои можете да ги прочитате туѓите мисли

Сите сакаме да знаеме што всушност мислат луѓето кога ќе кажат нешто, како и да го разбереме нивниот начин на размислување.

Смртта на оваа неверојатна жена е една од најголемите мистерии во светот

Во текот на нејзиниот живот таа била многу почитувана од британските офицери и била многу влијателна жена во тоа време.

5 навики поради кои вашите нозе изгледаат лошо

Пролетта полека ги стоплува деновите, а со тоа и ни овозможува да носиме кратки здолништа и лесни фустанчиња.

10 знаци кои ќе ви откријат дека покрај себе имате совршена девојка

Ако сметате дека сте ја пронашле совршената партнерка за вас, овие 10 знаци ќе ви го потврдат тоа и ќе ги срушат сите ваши сомнежи.

1.000 мажи признаваат кое е чувството што никогаш го немаат доживеано

Спроведената анкета дошла до изненадувачки, но и прилично песимистички резултати.

Филм: Икс-Мен: Апокалипса (X-Men: Apocalypse)

Идните херои под водство на професорот Икс и Мистик се соочуваат со Апокалипса и неговите 4 јавачи за да го спасат светот од глобална катастрофа.

Мистични ѓердани кои светат во волшебна тиркизна светлина

Природниот свет и мистичните универзуми поврзани со елементите на Земјината убавина.

Вие сте доволни: Писмо кое треба да го прочита секој родител

Да се биде родител значи да се почувствува вистинската љубов и среќа кои животот може да ги понуди, во нивната најпроста и најосновна форма.

4 начини да се разбудите свежи и да се подготвите за новите работни победи

Секој би сакал да се разбуди свежо и наспано и со насмевка да се соочи со почетокот на новиот работен ден.
12