Мистични ѓердани кои светат во волшебна тиркизна светлина

Креативната уметница Манон Ричард додава малку магија во нејзината прекрасна колекција разигран, фосфоресцентен накит. Изработувајќи обетки, ѓердани и прстени, таа се инспирира од природниот свет и мистичните универзуми, поврзувајќи ги елементите на Земјината убавина со мистериозен, тиркизен сјај. Резултатите се совршени за оние кои сакаат нивното срце да го чувствуваат светло и детско.

Мистични ѓердани кои светат во волшебна тиркизна светлина

Манон користи високо квалитетни материјали кои светат во темнина за да ги нагласи ситните детали на секое парче накит – како што се крилјата на пеперутка или површината на бисер. За да го извлече максимумот од преубавата боја, таа го „полни“ фосфоресцентниот материјал држејќи го под светлина на неколку минути, или носејќи го на сонце. Погледнете.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар