26 ноември 2018 | Кафе пауза

Мартина Димоска зборува за борбата на оние поразличните кои не припаѓаат во границите на „нормалното”

Мартина Димоска, попозната како Марта, е алтернативен модел и научник, што ги руши сите граници!

Паметни илустрации за кои ќе ви биде потребно време да ги сфатите

Елија, познат и како Гебе, ја комбинира неговата страст за графичкиот дизајн и филозофијата за да создаде ремек-дела што ќе ве натераат да размислувате.

10 знаци дека сте заглавени во врска без иднина, дури и ако навистина го сакате вашиот партнер

Од голема важност е да не „заглавите“ во врска без иднина и да продолжите понатаму барајќи некој што може да ви го даде она што вие го нудите.

Овие 4 суптилни навики покажуваат дека имате високо функционална анксиозност

Анксиозноста со нејзините разни форми е најчестото ментално нарушување. Но анксиозноста има различно влијание кај секого.

Како танцувањето може да ја подобри самодовербата на вашето дете?

Денешните деца се соочени со поинаков свет за разлика од нивните родители.

11 симптоми на нервен слом што не смеете да ги игнорирате

Ако стресот почнува да ве преплавува и ја намалува вашата способност нормално да функционирате, тогаш станува збор за емоционален, или нервен слом.

Без скапи курсеви: Зборувајте англиски како мајчин со новата 2-неделна формула

Сега сите може да научат јазик со оваа 2-неделна формула. Никој не сака да фрла пари на скапи курсеви и приватни часови кога може да постигне тројно подобри резултати од дома, и тоа на забавен начин!
Датум: 26 ное 2018
, Автор:

9-те најинспиративни видеа на Јутјуб

На овој веб-сајт можете да најдете секаква содржина, вклучувајќи ги мотивационите говори и видеа.

Мазна кожа без влакна и до 6 месеци? Нема проблем! Philips Lumea е докажано безбеден сојузник на секоја жена и девојка

Philips Lumea е уред кој обезбедува и нуди слобода, без грижи за несаканите влакна на секоја модерна жена.
Датум: 26 ное 2018
, Автор:

5 продукти што ќе ви помогнат да се справите со брчките

Пластична хирургија, ботокс и „инјекции за убавина“ - луѓето прават многу работи обидувајќи се да останат млади.