Паметни илустрации за кои ќе ви биде потребно време да ги сфатите

Елија Колумбо смета дека животот е прекраток за да имате вистинска работа. Благодарение на ова мото, овој италијански уметник стигнал до онаму каде што е. Елија, познат и како Гебе, ја комбинира неговата страст за графичкиот дизајн и филозофијата за да создаде ремек-дела што ќе ве натераат да размислувате.

Овој фриленс дизајнер и илустратор ги претвора неговите верувања и знаење во шарени концептуални илустрации кои го прикажуваат денешното општество и ги истакнуваат неговите недостатоци со малку хумор и иронија. Гебе ја бара совршеноста во едноставноста, а ова резултира со минималистичка и неверојатно прецизна сатира на слика.

Во неговите илустрации, Гебе прикажува контроверзни теми како социјални навики, медиуми и религија, и нè тера да се соочиме со суровата реалност на денешниот свет.

1. Сонувај големо, бесплатно е

vПаметни илустрации за кои ќе ви биде потребно време да ги сфатите

2. Кршење на правилата

Паметни илустрации за кои ќе ви биде потребно време да ги сфатите

3. Човештво, дегенеративна болест

Паметни илустрации за кои ќе ви биде потребно време да ги сфатите

„Имаш човештво“

4. Можеме да го вратиме назад!

Паметни илустрации за кои ќе ви биде потребно време да ги сфатите

5. Дигитални илузии

Паметни илустрации за кои ќе ви биде потребно време да ги сфатите

6. Соло патник

Паметни илустрации за кои ќе ви биде потребно време да ги сфатите

7. Замисли си желба

Паметни илустрации за кои ќе ви биде потребно време да ги сфатите

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар