Талентирана мачка балерина танцува како никој да не ја гледа

Дали некогаш сте се запрашале што прави вашата мачка кога не сте дома? Па, не прашувајте се повеќе бидејќи ние ја пронајдовме вистината за начинот на кој овие крзнени пријателчиња го поминуваат своето слободно време. Доколку мислевте дека тие едноставно уживаат на каучот или гледаат во птици низ прозорот, тогаш дефинитивно грешите. Изгледа дека тие се многу поактивни додека луѓето не ги гледаат и обожаваат да танцуваат… Балет! Погледнете ги следниве фотографии кои ја потврдуваат оваа теорија.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар