Црно-бела танцувачка илузија

Танц кој ќе ви го помати умот. ;)
Датум: 26 јун 2013
, Автор:

Неверојатни танцувачки потези во изведба на американското шоу за таленти

Она што ќе го видите ќе ви ја спушти вилицата до под, исто како на членовите на жирито од America’s Got Talent.
Датум: 20 јун 2013
, Автор:

Како се танцува на лента за трчање?

Ова момче од Џексонвил, Флорида во својата локална теретана открил нова намена на лентата за трчање.

50 начини за ослободување од стрес кои траат 5 минути или помалку…

Погледнете ја оваа листа од 50 начини на кој можете да се ослободите од стресот и размислите кои од нив најмногу би ви одговарале.

Фонтаната на Дубаи – најголемата танцувачка фонтана во светот

Таа дневно одржува неколку шоуа на светски класици и песни од арапскиот свет. Поставена е во 2009 година, а може да уживате во нејзината претстава во неколку термини.

Музичка пародија на популaрната ТВ серија „Живи мртовци“

Во пародијата на Виџeј Назарет страшните зомбија знаат и да пеат и танцуваат. Уживајте во најзабавниот прогон досега. :)
Датум: 24 окт 2012
, Автор:

Неверојатен артистички танц со фудбалска топка

Soccer ART е дуо од Полска кое изведува фантастични фристајл движења низ земјата, а нивното последно видео покажува дека може да се направи многу повеќе со една топка за фудбал.
Датум: 30 сеп 2012
, Автор:

Танцувачи меѓу нас

Барем еднаш на сите ни се случило несвесно да заиграме кога ќе ја слушнеме вистинската песна во вистински момент... Сте се запрашале ли некогаш како би изгледал тој танц на отворено, покрај многу луѓе?

Модерни латино музички стилови за танцување

Слушнете ги најновите латино музички стилови кои во последните неколку години ги освојуваат подиумите за танцување во целиот свет.

Професори танцуваат позади ученици

Додека учениците одговарале од срце на прашањата кои им биле поставувани, професорите позади нив тајно се препуштале на лудо танцување.

Слатки булдози танцуваат твист

Не знаеме точно дали на овие булдози рокенролот им влегол во сржта, па не можат, а да не танцуваат твист или едноставно станува збор за убаво чешкање од подот. Сепак едно е сигурно, неодоливи се.

Бескрајна забава со најдобрите Kinect игри за Xbox

Време е да станете од каучот, да направите малку место пред телевизорот и да започнете одлично да се забавувате.