соба | Кафе пауза

Божиќна соба на отворено: Тераса претворена во волшебно катче

Оваа година се чини дека сите сакаат Божиќ да биде уште поспецијален бидејќи во 2020 година секој извор на среќа и радост е добредојден.

Одличен трик: Како да добиете луксузна соба во хотел без доплата?

Често се пишува за можностите да ги подобрите условите на патување во авионските летови, за начините на префрлување во повисока класа, но што е со можноста да се добие подобра хотелска соба по цена на стандардната?

Што се случува доколку спиете во студена соба?

Сите знаеме дека спиењето е особено важно за добро здравје. Но, една нова студија покажала дека спиењето во студена соба може значително го подобри.

Ужасни тајни на хотелите: Колку често ги чистат собите?

Кога ќе влезете во намирисана хотелска соба и помислувате дека пред вас некој лежел на тој кревет, се капел во кадата и одел бос по тепихот...

Опуштете се! 8 бои кои се пријатни за очите и ќе ви го намалат стресот

Кога веќе имате проблеми со стресот и не можете да се опуштите, тогаш не е пријатно да живеете во соба која ги заморува очите.

Како девојките ги чистат своите соби?

Секоја девојка е различна на свој начин, но во чистењето на својата соба, сите тие се исти.

Идеи за вашата нова спална соба

Спалната соба треба да претставува простор во кој го започнувате денот, кој ве инспирира, ви дава енергија, ве релаксира и одмора. Токму затоа е многу важно во неа да се чувствувате пријатно и удобно.
Датум: 30 ное 2014
, Автор:

Пренесете дел од водниот свет во вашите домови

Ако сте љубител на водниот свет, ако тој ве смирува и релаксира или пак едноставно сакате да внесете необичен и декоративен тон во вашиот дом, ви предлагаме шарен и голем аквариум.
Датум: 09 ное 2014

15 супер идеи за бебешки соби

Малото место не е пречка за големите идеи. Еве како да ја претворите малата соба на вашето новороденче во вистинска бајка.
Датум: 19 окт 2014
, Автор:

Соба без книги…

„Соба без книги е како тело без душа.“
Датум: 18 јун 2014
, Автор:

Како да изберете тапети за вашиот дом?

Самото враќање на тапетите во мода ги натера производителите, покрај класичните дезени, на пазарот да понудат и покреативни ѕидни облоги.
Датум: 05 мар 2014
, Автор:

Поучна приказна: Соба полна со балони

Група од 50 луѓе присуствувала на семинар. Наеднаш водачот на групата застанал и решил да организира групна активност.
Датум: 28 фев 2014
, Автор: