16 мај 2015 | Кафе пауза

Магичен напиток: Што ќе се случи со вашето тело ако 7 дена пиете кокосова вода?

Време е да дознаете зошто треба да ја конзумирате. Ова се неверојатните својства на кокосовата вода кои позитивно влијаат на вашето здравје.
Датум: 16 мај 2015
, Автор:

Што кажува линијата на срцето на вашата дланка за вашиот живот?

За да дознаете што кажува вашата линија на срцето за врските и љубовта кои ги искусувате во животот, треба да ја споредите вашата линија на десната дланка со овие на сликата.
Датум: 16 мај 2015
, Автор:

Викенд книга: „Големи мали лаги“ – Лиен Мориарти

Што се крие зад затворените врати во домовите на нашите пријателки?
Датум: 16 мај 2015
, Автор:

Опуштете се! 8 бои кои се пријатни за очите и ќе ви го намалат стресот

Кога веќе имате проблеми со стресот и не можете да се опуштите, тогаш не е пријатно да живеете во соба која ги заморува очите.