Како девојките ги чистат своите соби?

Како девојките ги чистат своите соби?

Секоја девојка е различна на свој начин, но во чистењето на својата соба, сите сме исти. Почнувајќи од облеката, па потоа играјќи си со интересните работи што ги пронаоѓаме во текот на чистењето, тоа трае цел ден. Ова се сите фази низ кои поминуваат девојките додека ја чистат својата соба.

1. Завршивте со другите обврски и мислите дека можеби сега е време да ја исчистите вашата соба

1-kako-devojkite-gi-chistat-svoite-sobi-www.kafepauza.mk_

2. Мислевте дека нема да биде премногу тешко

2-kako-devojkite-gi-chistat-svoite-sobi-www.kafepauza.mk_

3. Сè додека не видовте како изгледа вашата соба. Потоа помисливте:

3-kako-devojkite-gi-chistat-svoite-sobi-www.kafepauza.mk_

4. Па започнувате од најтешкиот дел: вашата облека (ја има насекаде)

4-kako-devojkite-gi-chistat-svoite-sobi-www.kafepauza.mk_

5. Се прашувате зошто имате толку многу облека, но одеднаш се сетивте:

5-kako-devojkite-gi-chistat-svoite-sobi-www.kafepauza.mk_

6. Пробувате да го организирате плакарот по боја или стил, но изгледате вака:

6-kako-devojkite-gi-chistat-svoite-sobi-www.kafepauza.mk_

7. Па затоа ја ставивте целата облека на закачалка и мислите дека сега изгледа добро

7-kako-devojkite-gi-chistat-svoite-sobi-www.kafepauza.mk_

8. Сега е време да ја исчистите вашата работна маса

8-kako-devojkite-gi-chistat-svoite-sobi-www.kafepauza.mk_

9. Па средувате некои стари тетратки и ливчиња за препишување

9-kako-devojkite-gi-chistat-svoite-sobi-www.kafepauza.mk_

10. Наоѓате голем број тетратки и копирани скрипти од претходните генерации, кои сте ги отвориле два-три пати. Колку ли само пари потрошивте на нив?

10-kako-devojkite-gi-chistat-svoite-sobi-www.kafepauza.mk_

11. Го завршувате чистењето со фрлање на кутијата од храна која се криела зад купот од списанија

11-kako-devojkite-gi-chistat-svoite-sobi-www.kafepauza.mk_

12. Останатиот неред што остана се козметичките производи и празните шишиња, па одлучувате да одморите малку од чистењето

12-kako-devojkite-gi-chistat-svoite-sobi-www.kafepauza.mk_

13. Решавате да ги излакирате ноктите бидејќи најдовте супер слатка боја

13-kako-devojkite-gi-chistat-svoite-sobi-www.kafepauza.mk_

14. Но кратките 5 минути се претворија во целочасовен третман за разубавување

14-kako-devojkite-gi-chistat-svoite-sobi-www.kafepauza.mk_

15. Чекај, што всушност требаше да правите? Ах, да…

15-kako-devojkite-gi-chistat-svoite-sobi-www.kafepauza.mk_

16. Можеби раскревањето на вашите шминки и лакови беше лоша идеја

16-kako-devojkite-gi-chistat-svoite-sobi-www.kafepauza.mk_

17. Но, само што нанесовте втор слој. Ќе продолжите со чистењето откако ќе изгледате една епизода од омилената серија

17-kako-devojkite-gi-chistat-svoite-sobi-www.kafepauza.mk_

18. Па следуваат уште три епизоди

18-kako-devojkite-gi-chistat-svoite-sobi-www.kafepauza.mk_

19. Па потоа сте заспале. Кога се будите во полуисчистена соба, изгледате вака:

19-kako-devojkite-gi-chistat-svoite-sobi-www.kafepauza.mk_

20. Сега веќе е доцна па ќе продолжите утре со чистењето

20-kako-devojkite-gi-chistat-svoite-sobi-www.kafepauza.mk_

21. Бидејќи чистењето на собата во еден ден секогаш го докажува невозможното

21-kako-devojkite-gi-chistat-svoite-sobi-www.kafepauza.mk_


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар