30 ноември 2014 | Кафе пауза

Вистинска приказна: Вечера во ресторан

По 21 година брак, жена ми сакаше да одведам друга жена на состанок и во кино. Таа ми рече: „Те сакам, но знам дека оваа жена те сака и би сакала да помине некое време со тебе.“
Датум: 30 ное 2014
, Автор:

Викенд книга: „Подарок за роденден“ – Сузан Елизабет Филипс

Таа е генијалец и сè што сака е дете. Тој е рагбист и сè што сака е да се забавува. Заедно се најлудиот пар кој некогаш сте го запознале.

3 будистички верувања кои целосно ќе го сменат вашиот свет и ќе ве направат многу посреќни

Не мора да вежбате јога, ниту да ја следите ајурведската исхрана за да можете да имате придобивка од будистичките верувања. Погледнете ги наредниве 3 мисли кои имаат моќ да ви го променат животот.

Очигледни знаци дека тој флертува со вас

Дали некогаш сте биле во ситуација во која не сте можеле да забележите дали момчето кое ви се допаѓа флертува со вас или пак, можеби сè е во вашата глава?

Луксузна вила на Француските Алпи која има сопствена дискотека

А покрај тоа, скијањето може да се почне од влезната врата...
Филм: Два дена, една ноќ (Deux jours, une nuit)
off

Филм: Два дена, една ноќ (Deux jours, une nuit)

Емоционална приказна, убедлива глума и капитализам...

Идеи за вашата нова спална соба

Спалната соба треба да претставува простор во кој го започнувате денот, кој ве инспирира, ви дава енергија, ве релаксира и одмора. Токму затоа е многу важно во неа да се чувствувате пријатно и удобно.
Датум: 30 ное 2014
, Автор: