смешно | Кафе пауза - Part 4

20 фотографии кои докажуваат дека најдобрите пријатели би направиле буквално сè за вас

Без разлика колку луѓе познавате, секогаш ќе ве спасат вашите најдобри пријатели.

19 несреќни луѓе кои имале навистина лош ден

Кога наутро ќе излезете од дома не знаете што ќе се случи следно. Можно е денот да ви биде совршен, но може и сè да тргне во погрешна насока.

Две мачки се шегуваат со обезбедување на музеј повеќе од две години

Изминативе две години, мачките Госаку и Кен-Чан го држеле обезбедувањето од Музејот за уметност Ономичи на готовс.

14 причини зошто не треба да ѝ дозволувате на вашата девојка да се слика со Џејсон Момоа

Да бидеме реални, Џејсон Момоа не само што е најкул маж што некогаш сте го виделе, тој исто така е и мелем за очи.

Птица со смешни очи: Фотографии што ќе ве насмеат до солзи

Запознајте ја Кахори Фуџи, прекрасен папагал од родот Нимфа што живее во Јапонија.

Смешни изјави од корисниците на Твитер: Што треба да имате постигнато до 35-годишна возраст?

Корисниците на Твитер на смешен начин опишуваат како се чувствуваат денешните возрасни.

16 фотографии што ќе направат да заборавите на вашите проблеми

Доколку денес е вашиот лош ден, овие фотографии ќе го променат тоа.

22 проблеми со кои се има соочено секоја девојка

Секој ден, жените се соочени со проблеми кои мажите не можат ни да ги замислат.

15 татковци кои никогаш повеќе нема да бидат оставени насамо со нивните деца

Воопшто не е лесно да се биде татко и ова е задача што бара многу труд, креативност, а понекогаш и несмасност.

Таа му задала луди правила на своето момче, и преку ноќ се прославила во светот на Интернетот

Ако некогаш сте мислеле дека можеби претерувате со своите желби во врската, оваа листа со правила без сомнение ќе ви го смени мислењето.

Смешни, но паметно изработени фотографии од надградуваниот фотограф Артур Мебиус

Артур успева да ги фотографира моментите на вистина комичен начин.

20 туристи кои не биле доволно среќни да ја направат совршената фотографија од одморот

Погледнете некои од најсмешните неуспешни туристички фотографии чии сопственици имале храброст да ги објават.