19 октомври 2018 | Кафе пауза

Сексуална астролошка компатибилност: Близнаци и Девица

Овие два интелектуални знака со заеднички сили можат да креираат моќ, пари и доживотно пријателство.
Датум: 19 окт 2018
, Автор:

20 животни принципи според кои се води секој Рак

Никогаш не би се откажале од некого затоа што другите ќе им кажат дека треба. Кога сакаат некого, тие ќе се борат со таа личност против целиот свет.
Датум: 19 окт 2018
, Автор:

За најголемите филмомани: 8-те највисоко рангирани филмови на IMDb

Ако сте љубители на добри филмови, тогаш имаме одлична листа за вас!

Магичната историја на гарголите на Богородичната црква во Париз

Богородичната црква во Париз е еден од најневеројатните примери за готска архитектура.

Бугарски уметник создава неверојатни илустрации што светат

Не е важно дали користите молив, боичка или вашите прсти за да создаде уметност, навистина не е лесно да направите нешто што ќе ги воодушеви сите.

3-те хороскопски знаци кои би ве направиле најсреќни во врска

Иако никогаш не можеме да знаеме што ќе ни приреди судбината, можеме да донесеме некои претпоставки според астрологијата.

22 проблеми со кои се има соочено секоја девојка

Секој ден, жените се соочени со проблеми кои мажите не можат ни да ги замислат.

10 факти за смртта од модерната наука

Без разлика кои сте, од каде, што работите и колкава плата имате, кога-тогаш смртта ќе ве пристигне.

Домашно подготвен сладок крем за вашето омилено црно кафе

Засладете го кафето и почнете го денот на вистинскиот начин

9 факти за храната со коишто се лажеме со години

Погледнете некои од најпознатите митови за храна и дознајте дали навистина треба да верувате во нив.

5 митови за простувањето коишто не се вистина

Сигурно мислите дека простувањето ве прави светец или најдобрата личност на светот. Но, вистината е многу подалеку од тоа.

Зајче родено без уши добива неодолива замена од нејзината сопственичка

Зајчето Мими било родено глуво, со само три нозе, но и покрај тоа што не може да слуша, благодарение на нејзината сопственичка, таа има нов пар ушиња – направени од волна.