Птица со смешни очи: Фотографии што ќе ве насмеат до солзи

Запознајте ја Кахори Фуџи, прекрасен папагал од родот Нимфа што живее во Јапонија. Преку забавен и будалест Инстаграм профил, одржуван од страна на нејзината сопственичка, оваа птица шири насмевки низ целиот свет. Која е разликата меѓу неа и останатите? Едно едноставно парче хартија што ѝ дава нови и експресивни очи! Не можете да не се воодушевувате на нешто толку обично, што може да има толку голем ефект!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар