Краток љубовен хороскоп за првата половина на април

Краток љубовен хороскоп за првата половина на април

Драги Ваги, вашите лични односи продолжуваат да се развиваат добро, а вие изгледате сигурно и зрело во нив. Оние кои сè уште се сами ќе продолжат со своите љубовни освојувања. Риби, вашата имагинација ќе биде толку силна, што од неа можете да извлечете решение за секој љубовен проблем.

Краток љубовен хороскоп за првата половина на април

Овен

Веќе не очекувате бајка, но основното ниво на културно однесување е нешто без кое не можете.

Сепак, прашањето зошто тоа е важно за вас останува отворено – поради вистината или поради загриженоста за тоа што ќе кажат другите. Размислете за тоа.

Бик

Вашите забави како да немаат крај. Луѓето, околностите и настаните ви одат од рака и постојано создаваат можности за дружење.

Но, вашиот стил на изразување љубов може малку да ја измори другата страна, затоа обидете се да бидете потивки и да имате помалку барања.

Близнаци

Љубовта ќе биде тивка, а вие мистериозни. Некои може да се најдат во искушение да создадат тајна љубовна врска.

Може да дојде до недоразбирања во комуникацијата. Затоа молчете и едноставно покажете ја љубовта.

Рак

Ќе биде добро за вас ако внимавате на секој ваш збор и ако не ги сфатите сериозно приговорите на вашиот партнер.

Простете му и фокусирајте се на она што е добро помеѓу вас. На тој начин и двајцата ќе бидете посреќни.

Лав

Во личните теми ќе бидете склони да гледате под површината. Ќе можете да откриете нешто што не било видливо досега.

Потпирајќи се на вашата самодоверба, лесно ќе ѝ пријдете на една личност што ви се допаѓа. Сепак, не бидете нападни.

Девица

Ве очекува одлично поминато време во друштво на саканата личност. Оние што сè уште се сами, дефинитивно треба да излезат надвор.

На многу личности што се сингл ќе им се причинува како нивната љубов да е сè поблиску. Но, ќе бидат во право за тоа.

Вага

Вашите лични односи продолжуваат да се развиваат добро, а вие изгледате сигурно и зрело во нив. Оние што сè уште се сингл ќе продолжат со своите љубовни освојувања.

Другите ќе ве прифаќаат дури и над очекувањата.

Скорпија

Најдобро ќе се чувствувате дома. Оние што се во врска ќе се повлечат со саканата личност во четири ѕида.

Оние кои сè уште бараат сродна душа ќе бидат малку мрзливи да излезат, но нема да се чувствуваат лошо поради осаменоста.

Стрелец

Да прифатите нешто што навистина не ви се допаѓа е знак на зрелост и трпеливост. Ќе бидете тивки и дискретни. Потоа следува вистинското прифаќање од другата страна, па ќе разберете што навистина значи да се сака.

Тоа ќе биде чекор напред.

Јарец

Бидејќи сте отворени за секоја опција, ќе ги надминете малите несогласувања во личните односи.

Сите проблеми и мали љубовни грижи ќе се решат лесно во друштво на вашите добри пријатели. Тие ќе ви помогнат.

Водолија

Вашата врска ќе напредува добро, но не трошете непотребни зборови, бидејќи се можни вербални недоразбирања.

Вие и партнерот ќе бидете целина што секој може да ја посака. Нема потреба од премногу зборови. Уживајте.

Риби

Вашата имагинација ќе биде толку силна, што ќе можете да извлечете решение за секоја љубовна ситуација. Овој пат некои ќе претпочитаат да останат сами затоа што нивната интуиција ќе им каже дека следуваат подобри времиња за љубов.

Но, ако сте во врска, нема ништо лошо во тоа.

Прочитајте какви промени им носи владеењето на Марс на овие 2 хороскопски знаци.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар