Две мачки се шегуваат со обезбедување на музеј повеќе од две години

Изминативе две години, портокаловата мачка по име Госаку и црната мачка по име Кен-Чан го држеле обезбедувањето од Музејот за уметност Ономичи на готовс.

Две мачки се шегуваат со обезбедување на музеј повеќе од две години

Мачките, кои се во сопственост на ресторан во соседството, сакаат да се движат пред влезот на музејот. Понекогаш го мамат обезбедувањето така што се доближуваат до вратите, а некогаш само спијат доволно близу колку тие да треба да бидат внимателни.

Две мачки се шегуваат со обезбедување на музеј повеќе од две години

Гостите и вработените од музејот навистина ги засакале неофицијалните маскоти, а онлајн редовно се појавуваат фотографии и видеа од мачките.

Две мачки се шегуваат со обезбедување на музеј повеќе од две години

Дури и самиот музеј одвреме-навреме споделува фотографии од нив на Твитер. Многумина мислат дека мачките немаат влезено бидејќи не им дозволуваат, но ако ги познавате доволно, сигурно би знаеле дека досега ќе влегле доколку тоа им била целта. Најверојатно само сакаат да се шегуваат.

Две мачки се шегуваат со обезбедување на музеј повеќе од две години

Две мачки се шегуваат со обезбедување на музеј повеќе од две години

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар