Птица со смешни очи: Фотографии што ќе ве насмеат до солзи

Запознајте ја Кахори Фуџи, прекрасен папагал од родот Нимфа што живее во Јапонија.

Смешни изјави од корисниците на Твитер: Што треба да имате постигнато до 35-годишна возраст?

Корисниците на Твитер на смешен начин опишуваат како се чувствуваат денешните возрасни.

16 фотографии што ќе направат да заборавите на вашите проблеми

Доколку денес е вашиот лош ден, овие фотографии ќе го променат тоа.

22 проблеми со кои се има соочено секоја девојка

Секој ден, жените се соочени со проблеми кои мажите не можат ни да ги замислат.

15 татковци кои никогаш повеќе нема да бидат оставени насамо со нивните деца

Воопшто не е лесно да се биде татко и ова е задача што бара многу труд, креативност, а понекогаш и несмасност.

Таа му задала луди правила на своето момче, и преку ноќ се прославила во светот на Интернетот

Ако некогаш сте мислеле дека можеби претерувате со своите желби во врската, оваа листа со правила без сомнение ќе ви го смени мислењето.

Смешни, но паметно изработени фотографии од надградуваниот фотограф Артур Мебиус

Артур успева да ги фотографира моментите на вистина комичен начин.

20 туристи кои не биле доволно среќни да ја направат совршената фотографија од одморот

Погледнете некои од најсмешните неуспешни туристички фотографии чии сопственици имале храброст да ги објават.

Најсмешните фотографии од дивиот свет за 2018 година се објавени, и ќе ви го разубават денот!

Натпреварот за комичен див свет ги најави финалистите за 2018 година, објавувајќи листа од 41 фотографија.

Најсмешните полициски фотографии на сите времиња

Кога размислувате за полициски фотографии, сигурно не би ги опишале како смешни.

Татко секој ден го испраќа синот на училиште во нов костим

Родителите нè воспитуваат, хранат, облекуваат и без сомнение, нè засрамуваат.

Фотографии што ги прикажуваат смешните последици од заборавањето

Секој од нас бил во ситуација кога му се блокирал мозокот...