Сопственици ги покажуваат чудните однесувања на нивните кучиња

Кучињата си имаат свој карактер и можеби токму поради тоа и ги сакаме. Не постои сопственик на куче кој не искусил фаза на лудо однесување на неговото милениче. Некои од нив пак успеале да ги фатат овие моменти и на камера. Во продолжение погледнете неколку вакви фотографии што сигурно ќе ве насмеат.

1. Ова куче ќе седне каде и да му кажат

Сопственици ги покажуваат чудните однесувања на нивните кучиња

2. Насмевни се!

Сопственици ги покажуваат чудните однесувања на нивните кучиња

3. Кучињата можат да седат на ѕидови!

Сопственици ги покажуваат чудните однесувања на нивните кучиња

4. Малото кученце сонува за прегратки

Сопственици ги покажуваат чудните однесувања на нивните кучиња

5. Мисирка или куче?

Сопственици ги покажуваат чудните однесувања на нивните кучиња

6. Кучешката верзија од „Мислителот“

Сопственици ги покажуваат чудните однесувања на нивните кучиња

Продолжува на следната страница

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар