14 февруари 2019 | Кафе пауза

Пијалак од 3 состојки како природен лек против дебелеењето

Неверојатно лековит пијалак што ќе ви помогне да се ослободите од масните наслаги

Датумот на којшто сте ја започнале вашата врска кажува многу за нејзината судбина

Како луѓето, и врските имаат свој хороскопски знак и со негова помош можете да дознаете нешто повеќе за вашата заедничка иднина.

Разубавете му го Денот на вљубените на партнерот според неговиот љубовен јазик

Постојат неколку видови љубовен јазик, а секој од нас си има различен.

6-те видови рак кои сè почесто се појавуваат кај луѓе на возраст од 25 до 45 години

Американските научници испитувале 12 видови рак поврзани со дебелината.

Љубовни совети од терапевти што ќе ви помогнат да ја најдете вашата сродна душа

Иако нема совршена формула за наоѓање на вистинската љубов, постојат некои работи што ќе ве подготват за неа.

Фотографиран е црн леопард од Африка за прв пат по 100 години

Ова е прв пат животното да биде фотографирано во Африка од 1909-та година.

8 љубовни цитати што можете да ѝ ги испратите на саканата личност за Денот на вљубените

Денес не заборавајте да му кажете на партнерот колку сте вљубени во него и дека неговата љубов навистина ви дава крилја.

12 трикови со кои ќе ѝ го продолжите животот на вашата облека

Погледнете некои од најчестите грешки што ги правите со вашата облека.

Урнебесни фотографии од животни со лоши фризури

Доколку сакате да се насмеете, погледнете ги овие животни со навистина лоши фризури.

Зошто на некои парови воопшто не им е грижа за Денот на вљубените?

Денот на вљубените им се допаѓа на младите парови и го користат како прилика да се чувствуваат убаво и да си подарат нешто.