Пијалак од 3 состојки како природен лек против дебелеењето

Пијалак од 3 состојки како природен лек против дебелеењето

Неверојатно лековит пијалак што ќе ви помогне да се ослободите од масните наслаги

Потребни состојки:
  • 1 јаболко
  • 1 стапче цимет (или 1 лажичка цимет во прав
  • 2 литра зовриена вода, оладена
Начин на подготовка:

Исечкајте го јаболкото на ситни парчиња, додајте го стапчето цимет или циметот во прав и прелијте со 2 литра оладена зовриена вода. Покријте и оставете да отстои од 1 до 2 часа. Пијте го во текот на денот, по желба.

Зимски пијалак во кој ќе се заљубите: Пробајте го и ова вино со јаболко и цимет.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар