Како моментално до мазна и блескава кожа, со здрав изглед?

Како моментално до мазна и блескава кожа, со здрав изглед?

Кога се подготвувате за хаотичен ден, дали некогаш сте посакале моментално да ги коригирате брчките и да имате измазнета кожа на лицето?

Како моментално до мазна и блескава кожа, со здрав изглед?

А ако сте една од оние модерни, зафатени жени што сакаат брзо и делотворно решение за коригирање на брчките, кое ќе ви овозможи поголема самодоверба, и добар почеток на работниот ден тогаш новиот сет производи од Орифлеим NovAge Ecollagen Wrinkle Power може да биде решение!

Комбинира моќни состојки: патентирана трипептидна технологија, хијалуронска киселина со ниска молекуларна тежина и екстракт од растителни матични клетки од рунолист.

Трипептидната технологија го поттикнува создавањето на колаген, подобро од трите пептида поединечно. Хијалуронската киселина има способност да зачува вода до 1.000 пати повеќе од својата тежина. Може поуспешно да се впие во кожата, да ги измазни брчките и да го подобри нејзиниот изглед. Екстрактот од матични клетки од рунолист има способност да ги штити колагенот и хијалуронската киселина од намалување. Тој, исто така, го помага дејството на трипептидната технологија и на хијалуронската киселина со ниска молекуларна тежина, за да го забави процесот на стареење на кожата.

Како моментално до мазна и блескава кожа, со здрав изглед?

4 едноставни чекори за најмалку 7 пати подобра кожа

Резултати:

NovAge Ecollagen Wrinkle Power моментално ги намалува брчките до 49% – што е клинички докажано. Создаден е да помогне за зголемување на колагенот во кожата, коригирање на брчките со текот на времето и за забавување на стареењето на кожата. За да имаш мазна и блескава кожа со здрав изглед, брзо и лесно. Сетот содржи: гел за чистење лице, крем за очи, серум и дневен и ноќен крем.

Гелот за чистење лице нежно ја чисти кожата од видливи нечистотии, вклучувајќи и шминка, без да го оштети нејзиниот горен слој. Ја хидрира, чисти и тонира кожата и создава чувство на мекост, еластичност и удобност. Кремата за околу очи ја хидрира, потхранува и заштитува нежната кожа околу очите. Ја намалува видливоста на наборите, брчките, надуеноста и подочниците. Помага за намалување на брчките со текот на времето. Моќниот повеќенаменски дневен крем ја хидрира кожата, ги коригира брчките и помага да се забави стареењето на кожата. Ноќниот крем длабоко ја обновува кожата и ја прави мека, мазна и блескава, секое утро. Создаден за да го зголеми нивото на колаген и да го зацврсти горниот слој на кожата, со текот на времето. Ги коригира брчките и помага да се забави стареењето на кожата. Суперсерумот е со лесен состав што лесно се впива за моментално пополнување на брчките со интензивна хидратација. Создаден да го зголеми нивото на колаген и да го зајакне здравиот изглед на кожата со текот на времето.

Како моментално до мазна и блескава кожа, со здрав изглед?

Овој производ исто така содржи:

Никотинамид

Никотинамидот (витамин Б3) е ултрамоќен и делотворен обновувач на кожата со повеќе докажани предности, вклучувајќи и зголемување на клеточната енергија. Го одржува горниот слој на кожата цврст и балансиран.

Витамин Е

Овој познат антиоксидант игра клучна улога во заштита од слободните радикали што влијаат врз стареењето на кожата, а исто така влијае и врз хидратацијата на кожата.

Шеа-путер

Добиен од плодовите од африканското дрво со исто име, шеа-путерот е одличен за обновување на кожата, како и за смирување на сувата кожа. Шеа-путерот ја прави кожата прекрасно мека и нежна.

Пребиотик актив

Екстракт од морски микроорганизми. Оваа иновативна состојка е како „храна“ за добрите бактерии на кожата. Го поттикнува обновувањето на клетките и го одржува здравјето на кожата.

СПФ 30 и УВА-заштита

УВ-заштитата е најдобрата одбрана од стареење. Кремот овозможува заштита од сонце со СПФ 30, како и УВА-заштита.

Технологија за заштита од загадување

Создадена да ја заштити кожата од негативните влијанија од средината, како што е загадувањето. Создава невидлив слој врз кожата што ги спречува штетните честички од загадувањето да дојдат во контакт со горниот слој на кожата.

InstaSmooth технологија

Оваа состојка овозможува моментален ефект на пополнување, избран за да помогне за долготрајното коригирање на брчките, овозможено од Трипептидната технологија што го зголемува колагенот. За моментално подобрен тен.

Хидратантен комплекс

Специјална мешавина од хидратантни состојки, која клинички докажано ја хидрира кожата во текот на целиот ден.

Кофеин

Кофеинот е познат по своите стимулирачки својства и помага за намалување на видливоста на подочниците и надуеноста, кои се појавуваат како резултат на бавна микроциркулација и се видливи поради тенката кожа под очите.

Технологија на оптички бисери

Оваа мешавина од супермали минерални честички функционира како призма и ја привлекува и одбива светлината на површината на кожата, со што создава замаглен ефект, совршена текстура и тен, без да ја скрие природната убавина на кожата.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар