10 едноставни шеги што ќе ви го разубават денот

10 едноставни шеги што ќе ви го разубават денот

Викендот е овде и сега можете вистински да се релаксирате, а нема подобар начин да го направите тоа одошто со смеење. Веројатно имате забележано дека смеењето секогаш ви го подобрува расположението, па затоа прочитајте ги следниве 10 шеги и смејте се до солзи.

10 едноставни шеги што ќе ви го разубават денот

1. Ѝ кажав на жена ми дека си ги црта веѓите превисоко. Изгледаше изненадено.

2. Фрлив бумеранг пред неколку години. Сега живеам во постојан страв.

3. Не ви треба падобран за да скокнете од авион. Ви треба падобран ако сакате да скокнете два пати.

4. Не си сосема бескорисен. Секогаш можеш да послужиш како лош пример.

5. Паралелните линии имаат многу заеднички нешта. Штета е што никогаш нема да се сретнат.

6. Некој ми го украде прстенот за емоции. Не знам како се чувствувам околу тоа.

7. Дедо ми има лавовско срце и доживотна забрана од зоолошката.

8. Жените ме нарекуваат грд сè додека не откријат колку заработувам. Тогаш ме викаат грд и сиромав.

9. Жена ми постојано ми вели дека сум незрел. Ѝ реков да излезе од мојата тврдина.

10. Работењето во фабрика за огледала е нешто што можам да се видам како го правам.

Прочитајте ги и овие брачни изјави и шеги што нема да ве остават рамнодушни.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар