Парови од астрологијата кои одлично се согласуваат во кревет, но не и во врска

Парови од астрологијата кои одлично се согласуваат во кревет, но не и во врска

Некои хороскопски парови едноставно не можат да имаат ништо повеќе од секс за една вечер. Освен тоа што се компатибилни во креветот, нив не им е заедничко ништо друго. Погледнете за кои комбинации станува збор.

Парови од астрологијата кои одлично се согласуваат во кревет, но не и во врска

1. Лав и Овен

Овните сакаат да пробуваат нови нешта, а страсните Лавови се отворени за сè. Ова ги прави совршен пар, но само во кревет. Надвор, и Лавот и Овенот се навистина напорни личности и сакаат да ги контролираат партнерите.

2. Водолија и Риби

Овие знаци се толку слични, што поради ова никогаш не функционираат во љубовна врска. Но сексот е одличен, па најдобро решение за нив доколку постои привлечност е да бидат пријатели со придобивки.

3. Рак и Бик

Коа овие знаци спијат заедно, не станува збор за секс, туку за најнежното водење љубов. Но бидејќи и двајцата се навистина емотивни, љубовната врска најчесто ќе заврши по првата расправија.

4. Стрелец и Риби

Ова е совршениот пар за секс за една вечер, и ништо повеќе од тоа. Стрелците сакат авантури, излегување и дружење, додека романтичните Риби имаат други приоритети.

5. Скорпија и Овен

Сексот помеѓу најстрасните знаци мора да биде неверојатен, но што било повеќе од тоа, ветува само катастрофа.

Знаете ли кои се сексуалните фетиши на секој хороскопски знак?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар