22 март 2019 | Кафе пауза

9-те најпозитивни филмови за 2019-та година

Сите можеме да се согласиме дека 2018-та година беше одлична година за забава, па постави навистина високи стандарди за 2019-та.

5-те здравствени придобивки од среќата

Среќата не само што е добра за нашето психичко здравје, туку му годи на целото наше тело.

4 основни правила за постење

Постењето не е гладување, туку намалено консумирање „тешка“ храна со цел телото да се ослободи од токсините.

Мажите откриваат зошто мастурбираат и кога се во врска

Погледнете што имаат да кажат неколку мажи во врска со мастурбацијата додека се во врска.

Месечен хороскоп за април 2019-та година

Погледнете што ве очекува во работата, љубовта и здравјето овој април, според вашиот хороскопски знак.

Фотографии што ја откриваат невидената страна на нештата

Живееме во свет полн со чуда, но понекогаш забораваме на ова.

Урнебесни сцени кои ви даваат до знаење дека повторно сте загледале сапуница

Доколку често гледате сапуници, веројатно веќе сте запознати со секој пресврт што може да се случи.

Методот на Финска против малтретирањето во училиштата

Не е тајна дека училиштата во Финска претставуваат пример што секој треба да го следи.