21 декември 2018 | Кафе пауза

20 животни принципи според кои се води секој Јарец

Јарците се одлични во претворање на своите соништа во реалност. Тие стопроцентно се вложуваат во работите, дури и кога сите други забушаваат.
Датум: 21 дек 2018
, Автор:

Одберете еден ангел и прочитајте ја вашата новогодишна порака за добросостојба

Што треба да направите до крајот на годината за да ја дочекате новата освежени и полни со енергија?

3-те хороскопски знаци за коишто јануари 2019 година ќе биде многу тежок месец

Близнаците ќе имаат проблеми во љубовта, Вагите ќе го запостават семејството, а Водолиите ќе платат за своите лоши постапки од периодов

Како да живеете среќен живот според филозофијата на момче со смртоносна болест?

Сем Бернс е момче со мудрост што ја надминува неговата возраст. Иако за жал повеќе не е жив, неговата неверојатна приказна ќе ја помниме уште долго.

Урнебесни фотографии од луѓе кои „поправиле“ нешто расипано

Обично кога нешто ќе се расипе го фрламе и го заменуваме со ново. Но, некои луѓе сакаат да заштедат пари па самите ги поправаат расипаните предмети.

5 секојдневни навики што можете да ги „украдете“ од Џ. К. Роулинг

Сигурно ве интересира како изгледа денот на оваа неверојатна жена, па затоа во продолжение погледнете 5 од нејзините секојдневни навики.

14 застарени совети за одгледување деца што модерните мајки би требало да ги избегнуваат

Погледнете ги најчудните совети и суеверија за младите мајки во кои повеќето луѓе веруваат и денес.

Илустрации што ги прикажуваат најубавите настани од 2018-та година

Мауро Гати ги собрал најубавите и најпозитивните настани од изминатава година и реши да ги илустрира.

Колку пари му се потребни на Дедо Мраз за неговата работилница?

Празничната сезона може да биде магична, радосна, забавна... и скапа. Многу, многу скапа.

10 филмови од 80-тите што ќе ве инспирираат и ќе ве вратат во детството

Без разлиака што мислете за 80-тите, мора да признаете дека некој од најдобрите филмови се направени токму во тој период.

Дозволете си пеглањето да Ви биде задоволство, наместо здодевна домашна обврска

Замислете колку би бил полесен животот, ако пеглањето на купот алишта би било лесна обврска која би ја завршувале за само неколку минути!
Датум: 21 дек 2018
, Автор: