Урнебесни фотографии од луѓе кои „поправиле“ нешто расипано

Обично кога нешто ќе се расипе го фрламе и го заменуваме со ново. Но, некои луѓе сакаат да заштедат пари, па самите ги поправаат расипаните предмети. Можеби користат пластична сламка како филтер за вода, или пак ги заменуваат бришачите од автомобилот со метла. Иако изгледаат чудно, овие „поправени“ предмети ја покажуваат креативноста на луѓето. Следниве фотографии ќе ви докажат дека некои нешта едноставно не можат да бидат поправени.

1. Најдобриот шивач во градот

Урнебесни фотографии од луѓе кои „поправиле“ нешто расипано

2. Филтерот работи одлично!

Урнебесни фотографии од луѓе кои „поправиле“ нешто расипано

3. Рерна како гардеробер – 5 предмети на една закачалка

Урнебесни фотографии од луѓе кои „поправиле“ нешто расипано

4. Туш на инженер

Урнебесни фотографии од луѓе кои „поправиле“ нешто расипано

5. Кога ве мрзи, една фотографија ќе ви го реши проблемот

Урнебесни фотографии од луѓе кои „поправиле“ нешто расипано

6. Веројатно функционира, но само за мажи

Урнебесни фотографии од луѓе кои „поправиле“ нешто расипано

7. Самолеплива лента за секакви ситуации

Урнебесни фотографии од луѓе кои „поправиле“ нешто расипано

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар