Кафе на денот: Еспресо на малку поинаков начин

Вкусно и полно со енергија

Потребни состојки:
  • 1 доза еспресо
  • 85 милилитри млеко
  • Топла вода
Начин на подготовка:

Ставете ја водата во ѓезве и оставете ја да зоврие. Потоа сипете ја во шолјата во која ќе послужувате и почекајте да се загрее. Во меѓувреме, со помош на рачката за млеко од машината за еспресо загрејте го и млекото, но внимавајте да не го прегреете. Треба да го направите кремаво, на температура меѓу 65 и 70 степени Целзиусови. Кога ќе завршите со млекото, направете една доза еспресо, истурете ја водата од шолјата и сипете го кафето во неа. Додајте го и млекото, внимателно, и лесно промешајте.

Пробајте го и овој кофеински пунч за незаборавни предновогодишни викенди.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар