28 февруари 2019 | Кафе пауза

Истражување: Најчесто нè привлекуваат луѓе кои наликуваат на нас

Веројатно веќе сте ја слушнале изреката „Спротивностите се привлекуваат“. Но зошто тогаш толку многу парови физички наликуваат еден на друг?

Нешта што треба да ги знаете доколку земате додатоци во исхраната

Одредени видови витамини и минерали можат да предизвикаат голем број гастроинтестинални проблеми.

Дали љубовната врска има влијание врз вашиот професионален напредок?

Многу мажи и жени, амбициозни за желба и успех, неретко се прашуваат дали нивната емоционална врска влијае на нивниот напредок во кариерата.

Оваа сезона, плетените чанти не се само за летни комбинации

Многу модни блогерки покажаа дека овие торби можат да го подобрат и вашиот зимски изглед.

Најсмешните фотографии направени од агенти за недвижности

Иако е забавно да мечтаеме за нашиот дом од соништата, реалноста за недвижностите е малку посурова.

6-те хороскопски знаци што најмногу ќе ги почувствуваат астролошките промени од 5-ти март

Овој март го очекуваме ретроградниот Меркур. Од 5-ти до 28-ми март, оваа појава ќе предизвика големи промени.

16 опасности од кето диетата за кои треба да знаете

Доколку сте одлучиле да ја пробате оваа диета, погледнете кои се опасностите од неа за коишто треба да бидете свесни.

10 горчливи вистини за екологијата што секој треба да ги знае

Научните откритија се појавуваат побрзо отколку што луѓето можат да ги разберат, па околу секоја научна тема постојат многу митови.

Факти кои докажуваат дека нашето тело е сосема друг свет

Изгледа дека секој орган има своја супермоќ, па дознајте нешто повеќе за тоа.