10 декември 2018 | Кафе пауза

Интервју со Петар: Апаратот е алатка, а фотографијата е визуелно глаголење на погледите, знаењата и мислите

Започнете ја оваа недела со неверојатните фотографии на македонскиот фотограф и инстаграмџија, Петар Аврамоски!

Корисник на Редит ја споделил најинтересната лага со којашто се извлекол од читање лектири

Еден корисник на Редит им поставил прашање на лажговците: Кој е најголемата лага со којашто сте се извлекле?

Одберете танц и дознајте нешто повеќе за себе

Погледнете ја сликата и одберете го танцот што би сакале да го научите, или барем да го гледате.

Дали сте сè уште вљубени во бившиот: 6 жени споделуваат кога го сфатиле тоа

Дали мислите дека сè уште сте вљубени во поранешниот партнер? Важно е да знаете дека не сте единствени.

8-те чекори до среќата за кои никој нема да ви каже

Уште од мали нè учат дека за да ја достигнеме среќата треба да најдеме добра работа, да имаме наш дом, да најдеме партнер и да се смириме.

Одлични трикови за шминкање што ќе ѝ се најдат на секоја девојка

За многу од нас совршената шминка значи многу професионални продукти и седење со часови пред огледалото.

10 чудни суеверија за бременоста во кои сè уште се верува

Секој се обидува да ја заштити идната мајка што е можно подобро. Поради ова луѓето се подготвени да веруваат во секакви работи.

Одолговлекувањето потекнува од нашите предци – еве како да го спречите

Околу 20% од населението може да се стави во категоријата „одолговлекувачи“.

Како да го средите домот 15 минути пред доаѓањето на гостите?

Постојат неколку начини да го исчистите домот навистина брзо, дури и ако изгледа како бојно поле.

Причина повеќе да подаруваш

Овие празници Европа и Сковин ти даваат причина повеќе да подаруваш!
Датум: 10 дек 2018
, Автор: