Смешни, но паметно изработени фотографии од надградуваниот фотограф Артур Мебиус

Смешни, но паметно изработени фотографии од надградуваниот фотограф Артур Мебиус

Артур успева да ги фотографира моментите на вистински комичен начин. Овој наградуван фотограф создава цели приказни со само една фотографија и во неа се обидува да ги прикаже минатото, сегашноста и иднината.

Смешно паметни фотографии од надградуваниот фотограф Артур Мебиус

Артур се занимава со фотографија повеќе од 15 години и создава навистина смешни фотографии за реклами. Артистот прави и кратки филмови и изјавил дека може да фати и до 25 сцени во секунда ако се правилно наместени.

Смешно паметни фотографии од надградуваниот фотограф Артур Мебиус

„Приказните што сакам да ги раскажувам можат да бидат смешни, да ја поттикнат љубопитноста, да ве освојат или сè наеднаш.“

Смешно паметни фотографии од надградуваниот фотограф Артур Мебиус

Кога ќе ги погледнете неговите ремек-дела, ќе ви стане јасно зошто овој фотограф е признат од многу големи компании. Покрај рекламите, тој прави и многу лични проекти. Уживајте во неговата колекција.

Смешно паметни фотографии од надградуваниот фотограф Артур Мебиус

Смешно паметни фотографии од надградуваниот фотограф Артур Мебиус

Смешно паметни фотографии од надградуваниот фотограф Артур Мебиус

Смешно паметни фотографии од надградуваниот фотограф Артур Мебиус

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар