19 несреќни луѓе кои имале навистина лош ден

Кога наутро ќе излезете од дома, не знаете што ќе се случи следно. Можно е денот да ви биде совршен, но може и сè да тргне во погрешна насока. Луѓето на овие фотографии спаѓаат во втората група. Тие навистина немаат среќа.

1. „Порачав Цезар салата во ресторан“

19 несреќни луѓе кои имале навистина лош ден

2. Некој треба да си купи нова маса… или компјутер

19 несреќни луѓе кои имале навистина лош ден

3. Операцијата „Укради го помфритот“ беше неуспешна

19 несреќни луѓе кои имале навистина лош ден

4. „Ја наполнив шолјата, слушнав пукање, кафето беше насекаде“

19 несреќни луѓе кои имале навистина лош ден

5. „Конечно си купив телескоп: Очекувања наспроти реалност“

19 несреќни луѓе кои имале навистина лош ден

6. Кога мачката ќе одлучи да направи мала промена

19 несреќни луѓе кои имале навистина лош ден

7. „Сопругата мислеше дека тавата што ја порача ќе биде поголема…“

19 несреќни луѓе кои имале навистина лош ден

8. Оревот Хулк

19 несреќни луѓе кои имале навистина лош ден

9. „Мислев дека ова се капки за очи. Излезе дека е освежувач за здив“

19 несреќни луѓе кои имале навистина лош ден

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар