серија | Кафе пауза

Можете ли да замислите свет каде ќе го пронајдете идеалниот партнер преку ДНК анализа?

Можеби звучи како одлично решение на почетокот, но дали е навистина така? Одговорот на ова прашање ќе го даде новата напната серија „The One“.

Оваа нова криминалистичка серија е една од најстрашните што сме ги гледале во последните месеци

Приказната за младата Елиз е испреплетена цело време, чие последно појавување пред камера во лифтот го згрози и збуни целиот свет...

„Firefly Lane“: Нова серија која е идеална за гледање во друштво со најдобрите пријателки

Американската драмска серија „Firefly Lane“ е создадена врз основа на истоимената книга и серијата ги следи животите на двете најдобри пријателки од моментот кога се запознале во тинејџерските години.

Една од најочекуваните серии доаѓа наскоро, a создадена e според популарен роман

Скоро сите најдобри серии ја најдоа својата инспирација во некои од популарните романи, а оваа серија не е исклучок.

„Virgin River“: Серија што ќе ја обожаваат љубителите на романтичните комедии

Иако се појави на екраните пред една година, оваа романтична комедија стана популарнa во последните неколку месеци.

Дали веќе ја изгледавте новата серија „Tiny Pretty Things“ која нè воодушеви уште на почетокот?

Серијата започнува со прилично мистериозен, односно нерешен пад на млада надежна балерина од покривот на балетско училиште...

„El desorden que dejas“: Нова шпанска трилер серија

Дејството е сместено во руралното опкружување на Галиција и серијата комбинира две различни временски рамки, испреплетувајќи ја приказната за неговите протагонисти.

„The Flight Attendant“: Фантастичен спој на комедија, трилер и трагедија

Кејси е стујардеса и според неа нема проблем што не може да се реши со неколку чаши водка со мраз, освен еден...

„Love & Anarchy“: Шведска серија која сигурно ќе ве насмее

Дејството се одвива пред пандемијата, па освен што ќе уживате во погледот на убавината на Стокхолм, ќе ве потсети и на ритамот на живот кој за жал е моментално недостапен за нас...

Серија која ги прикажува суперхероите со сосема друго лице

Сигурни сме дека секој од нас има барем еден омилен суперхерој, а тоа се обично ликови кои ги користат своите таленти за да им помогнат на луѓето и да го спасат светот од злото, но во оваа серија суперхероите не се ни приближно такви.

Која е серијата што ги зголеми продажбите на шаховски комплети и онлајн часови по шах?

„Шахот не е секогаш конкуренција. Шахот може да биде и убав“.

Наскоро доаѓа и првата божиќна серија на Нетфликс!

Станува збор за романтична комедија и двајца млади луѓе кои се во контакт само преку допишување, но на крајот се за вљубуваат.