свеќи | Кафе пауза

Како да направите еротска масажа?

Следете ги овие совети за да ја направите еротската масажа колку што е можно поудобна и да ја израдувате саканата личност со незаборавни допири.

Моќта на палењето свеќи: Сѐ што треба да знаете за овој ритуал

Свеќите треба да се палат со намера. Енергијата на запалените свеќи помага за промена на енергијата која ве опкружува.

7 генијални начини на кои можете да ги искористите шолјите за кафе како декорација во домот

Не фрлајте ги старите шолји за кафе, бидејќи можете да ги искористите како сјајна декорација за вашиот дом.

Креативни свеќи плачат миризливи восочни солзи додека согоруваат

Восокот кој паѓа од запалена свеќа понекогаш навистина наликува на солзи.

Направете сами: Колоритни миризливи свеќи за вашиот дом, составени од мрсни боички

Што се случува ако решите да „боите“ надвор од линиите и да ја искористите оваа мрсна боичка за нешто сосема ново?

Поучна приказна: Која свеќа сте ја изгасиле вие?

Четири свеќи гореле полека. Околу нив владеела тишина, па токму затоа и можел да се слушне нивниот разговор...

Како со помош на одредени миризби можете да добиете сè што ќе посакате?

Дали сте знаеле дека одредена миризба може да ви помогне да победите во одредена ситуација и да го добиете токму она што го сакате?

Направете сами: Цветни украси за свеќи за пријатен амбиент

Брзо и лесно, со малку креативност и слободно време, ќе направите прекрасни украси за свеќи за пријатен амбиент во вашиот дом.
Датум: 22 сеп 2014
, Автор:

Како да се греете на обични свеќи?

Погледнете како можете да затоплите мала просторија, за малку пари и потполно безбедно.

Романтичен состанок со музиката на Луис Армстронг

Понекогаш на секој од нас му е потребна едноставна и мирна ноќ помината во прегратките на саканиот/та, слушајќи музика која ќе ни ги оттргне мислите од секојдневните обврски и проблеми.
12