06 август 2019 | Кафе пауза

4 нешта што ви се случуваат кога сте повозрасни и се сосема во ред

Луѓето честопати влегуваат во вашиот живот многу изненадувачки, но на ист начин толку брзо излегуваат од него.

14 работи за кои веднаш треба да престанете да се обвинувате во животот

Понекогаш се обвинуваме себеси за начинот на кој го живееме нашиот живот бидејќи не изгледа совршен како што сакаме да биде.

Луѓето ги откриваат најчудните навики на исхрана кои некогаш ги виделе

Многу луѓе имаам чудни навики на јадење, па дури и познатите личности.

Прекрасни фризури со плетенки што се вистински хит ова лето!

Плетенките се наједноставно и елегантно решение за секој тип на коса!

Кафе – како да го направите вашиот омилен пијалак поздрав?

Пиењето кафе во нормални количини е добро за вашето здравје

Рецепт за домашни силиконски капки за коса од преубавите Индијки

Искинати краеви и сува коса се чест проблем кај жените, и многу од нив решението го бараат во скапи силиконски капки.

На небото се отвори моќниот портал на Лавовската врата: Подгответе се за магичниот датум 08.08!

Во нумерологијата 8-от ден од 8-от месец претставува многу спиритуален датум.

Еликсир на здравјето: Рецепт за вкусен и миризлив ликер од аронија!

Ние ви претставуваме рецепт за убав, домашен ликер од аронија.