03 ноември 2016 | Кафе пауза

3 стилски начини на коишто можете да ги носите тесните фармерки

Фармерките се парче облека кое можете да го носите од утро до мрак и секогаш да изгледате совршено во него!

5 одлични уреди со чија помош учењето ќе ви биде полесно и помалку нервозно

Подготовката за испити никогаш не била забавна активност. Имено, секогаш постојат некои поинтересни активности кои може да ви го одвлечат вниманието во времето кога треба да учите.

Топ 5 жени кои најмногу заработуваат во музичката кариера

Форбс официјално ги прогласи жените во музиката кои најмногу заработуваат во 2016 година и резултатот може целосно да ве изненади.

Неколку трикови што ќе ви помогнат да спиете подобро

По напорниот работен ден, сѐ што ви треба е добар одмор во текот на ноќта.

ТВ серија: Ова сме ние (This Is Us)

Животот на група луѓе родени на истиот датум се испреплетува на необични начини

Моќта на палењето свеќи: Сѐ што треба да знаете за овој ритуал

Свеќите треба да се палат со намера. Енергијата на запалените свеќи помага за промена на енергијата која ве опкружува.

Зошто треба да започнете љубовна врска со маж кој е понизок од вас?

Редно е веќе жените да ги прошират видиците и да не се ограничуваат само на високи мажи.

Како реагираат луѓето кога ќе им се каже дека се убави? Овој фотограф ги доловува токму тие моменти!

Неговите фотографии ја доловуваат моќта на една едноставна реченица која всушност е и името на целиот проект: „Многу сте убави“.

7 животни лекции од Мерилин Монро што сите жени би требало да ги знаат

Без разлика какво мислење имате за неа, мора да се согласите дека таа успеала да остави голем печат и да покаже неизмерна женска сила и упорност во време кога светот им припаѓал на мажите.

Дали жените полесно запознаваат пријатели во споредба со мажите?

Идејата дека мажите и жените запознаваат нови пријатели на различен начин, постои секаде околу нас. Но, дали ова е факт или само уште еден стереотип?
12