Како да се греете на обични свеќи?

Како да се греете на обични свеќи?

Грејната сезона е почната, но радијаторите честопати не се доволно топли во однос на надворешната клима. Затоа погледнете како можете да затоплите мала просторија, за малку пари и потполно безбедно.


Како да се греете на обични свеќи?

Потребни ви се мали свеќички, кои се многу евтини, мал метален плех, две глинени саксии со различна големина и запалка. Целиот процес функционира така што топлиот воздух се задржува во малата саксија, а потоа се шири низ отворот од големата саксија. Погледнете за што станува збор.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар