режим | Кафе пауза

За потопол дом: Како вашите ПВЦ прозорци и врати да ги наместите на зимски режим?

Она што е особено корисно е тоа што ваквата столарија има опции за подесување кои во зимскиот период се особено значајни.

Исчистете го организмот за само ПЕТ дена!

Време е да го исчистите вашиот организам!

Диета која ја применуваат јапонските монаси: Изгубете 10 килограми за 10 дена

Станува збор за режим на исхрана кој го применуваат јапонските монаси со цел да ја регулираат својата телесна тежина.

Ова се 4-те најздрави диети: Променете ги навиките во исхраната и ќе ослабете!

Во денешно време сите се опседнати со слабеење, диети и разни начини да ја доведат својата фигурата до совршенство.

Книга: „Неподносливата леснотија на постоењето“ – Милан Кундера

Делото „Неподносливата леснотија на постоењето“ од култниот чешки писател Милан Кундера, кај авторот на овој текст предизвика возбуда, желба да се напише нешто за оваа книга.
Датум: 08 јул 2015
, Автор:

Што вели вашиот карактер за вашите навики во исхраната?

Сте се запрашале ли некогаш зошто вашиот пријател или пријателка толку лесно можат да издржат на одреден режим на исхрана, додека пак вие секојдневно се борите со себе за да не се вратите на старите навики?

5 причини зошто не треба да бидете на диета заедно со вашиот партнер

Да ве предупредиме уште во старт, оваа идеја ќе се претвори во натпревар во кој вие сигурно ќе изгубите.

5 знаци дека сте премногу опседнати со слабеењето

Дали можеби почнавте да претерувате со обидот да ослабете?

Неколку придобивки од здравиот режим на исхрана

Придобивките од здравиот режим на исхрана се многубројни, но за жал за многумина тоа не е главниот приоритет. Погледнете зошто е препорачливо да почнете да се храните здраво уште во дваесеттите години од животот.

Њујоршка диета: Уживај во секаква храна и топи килограми

Ова е моментално најздравата и најпопуларната диета, која ја држат голем број девојки, бидејќи во неа нема забрани и што е најважно, нема гладување.

Здрава и брза диета за слабеење без напор

Со оваа диета ќе ги изгубите килограмите на природен и здрав начин, без да гладувате. После само 14 дена, резултатите ќе бидат евидентни.

Напуштениот комунистички споменик во Бугарија

Споменикот е направен и официјално отворен во 1981 година, во чест на славењето на јубилејот, 1300 години Бугарска држава. 20 години подоцна, по падот на комунизмот, ова место е напуштено...
12