Извадете ги постерите од собата, вашиот идол се крие во огледалото!

Ние гледаме некого, неговата работа и живот, па му се восхитуваме, тој е наш идол. Тоа е добро, но кога се посветувате на нечиј живот, заборавате на вашиот, на она што навистина сте.

19 маки на девојките кои мразат и се мрзливи да се шминкаат

Девојките кои ја мразат шминката и се мрзеливи да се шминкаат секојдневно се соочуваат со овие 19 маки. Погледнете кои се тие..

Фасцинантни слики од Фестивалот на боење на телото во Австрија кои ќе ви го одземат здивот

Во Портшах, Австрија присуствувале преку 30.000 посетители и уметници од 45 различни земји кои се претставиле на Фестивалот на боење на телото (bodypainting).

Тиркиз, тиркиз, тиркиз! Ова лето одберете тиркизен накит!

Тиркизот е многу редок полускапоцен камен и многу ценет поради својата единствена нијанса. Без разлика дали ја сакате оваа боја или не, тој со сигурност ќе го привлече вашето внимание.
Датум: 08 јул 2015

Книга: „Неподносливата леснотија на постоењето“ – Милан Кундера

Делото „Неподносливата леснотија на постоењето“ од култниот чешки писател Милан Кундера, кај авторот на овој текст предизвика возбуда, желба да се напише нешто за оваа книга.
Датум: 08 јул 2015
, Автор:

Справете се со летната топлина: Храна која го лади вашиот организам

За да се заштитите од топлината за време на летните денови, погледнете кој вид храна треба да го додадете на вашата секојдневна исхрана.

Спиритуалистички тест: Одберете ја духовната слика која најмногу ве привлекува и видете што открива за вас

Некогаш едноставните работи кажуваат многу за вашата личност. Одберете една слика и откријте што кажува за вас.
Датум: 08 јул 2015