12 октомври 2013 | Кафе пауза

Њујоршка диета: Уживај во секаква храна и топи килограми

Ова е моментално најздравата и најпопуларната диета, која ја држат голем број девојки, бидејќи во неа нема забрани и што е најважно, нема гладување.

Креативно решение за вашиот ѕид

Веќе подолго време се чувствувате досадно во домот и сакате некаква промена? Ќе ви покажеме како на лесен начин да го смените изгледот на некој од ѕидовите.
Датум: 12 окт 2013
, Автор:

Домашно чоколадно фонду

Не знаете што е чоколадно фонду? Тоа е онаа вкусна, чоколадна смеса во која се натопуваат парчиња јагоди, банани и слични овошја на стапче. Неодоливо искуство за кое ќе ви треба кратко време и малку мака.

Живописниот град Чикаго во ноќта

Ова фантастично тајмлапс видео е направено од страна на Макс Вилсон, кој објаснува дека тоа претставува резултат на неговото двегодишно лутање во ноќите низ улиците на Чикаго.

7 причини зошто да имате повеќе физички контакти со блиските

Без разлика дали сте личност која сака или не сака допири, постојат повеќе причини за да ги зголемите физичките контакти во вашите блиски врски...