Живописниот град Чикаго во ноќта

Ова фантастично тајмлапс видео е направено од страна на Макс Вилсон, кој објаснува дека тоа претставува резултат на неговото двегодишно лутање во ноќите низ улиците на Чикаго.

Живописниот град Чикаго во ноќта

„Проектот го започнав во април, 2012 година, откако бев инспириран од снимката ‘We are Chicago‘ од Рос Гербаси. Во тоа време правев тајмлапс видеа и редовно вежбав. Нешто во светлата и ноќта во Чикаго е магично. Тој е единствен град со исклучителна архитектура“ – вели Макс.


 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар