Скорпија и јарец – пријателска комбинација

Пријателите со хороскопски знаци јарец и скорпија не разговараат многу, бидејќи тие можат да се разберат и со поглед.

Напуштениот комунистички споменик во Бугарија

Споменикот е направен и официјално отворен во 1981 година, во чест на славењето на јубилејот, 1300 години Бугарска држава. 20 години подоцна, по падот на комунизмот, ова место е напуштено...

Пет прехранбени продукти за добар тен

Некои прехранбени продукти можат да придонесат да имате поубав и поблескав тен, како кивито, јогуртот, црното чоколадо, компирите и јаткастите плодови.
Датум: 22 ное 2011
, Автор:

Иновативни светлечки фотографии

Креативни фотографии изработени само со светлина кои прикажуваат интересни приказни од животот...

Слаткарница како од цртаните филмови

„Candy Room“ е официјално отворена при крајот на минатата година, а е направена врз база на идејата, дека во секој од нас сè уште се наоѓа палаво дете.