24 октомври 2015 | Кафе пауза

Инспиративни мисли: Вие сте уникатни!

Размислете само колку неверојатно, магично и чудесно нешто сте вие.

Според истражувањата, мажите со брада имаат тенденција да лажат, мамат и крадат

Дали брадата може да го детерминира квалитетот на вашиот романтичен партнер?

Шарм, нежност или хумор: Астрологијата открива една карактеристика поради која другите ве сакаат

Секој хороскопски знак има своја уникатна карактеристика која ги влече останатите кон себе.

Црно злато: Вкусна крем торта од кафе

Омилениот црн пијалак, неизбежниот дел од утринскиот ритуал, го нашол својот пат и до омилениот десерт...

Диета која ја применуваат јапонските монаси: Изгубете 10 килограми за 10 дена

Станува збор за режим на исхрана кој го применуваат јапонските монаси со цел да ја регулираат својата телесна тежина.