реакција | Кафе пауза - Part 3

Тест: Колку сте духовно урамнотежени?

Решете го овој тест и дознајте.
Датум: 25 мар 2014
, Автор:

Дали може стресот да ви биде пријател?

Од стрес срцето забрзано ви чука, неконтролирано се потите и ви се суши устата. Стресот е прогласен за голем непријател на човекот. Но дали навистина е?
Датум: 14 мар 2014
, Автор:

Никогаш не треба да прашувате за…

Љубопитноста е дел од човековата природа, но има одредени прашања кои ја преминуваат границата на културното однесување и создаваат непријатност.

Како да се однесувате кога добивате подарок?

Многумина од нас не знаат како културно да реагираат кога ќе добијат подарок. За да знаете како да се однесувате во наредна таква прилика, следете ги следниве бон-тон правила.

Како изгледаат илегалните и легални дроги погледнати под микроскоп?

Сара Шунфелд капнала по неколку капки од различни дроги на филм за апарат кој претходно бил осветлен. Во реакција со филмот, супстанците се зголемиле и рашириле во аморфни форми и живописни бои.

Што се случува кога на девојка ти ќе ѝ кажеш дека си ја изневерил?

Роман Атвуд сакал да се пошегува со својата девојка, па решил да ѝ соопшти дека ја изневерил. Но, не ја очекувал реакцијата што ја добил.
Датум: 22 ное 2013
, Автор:

Дали сте за секс во тројка?

Интересно видео на скокотлива тема...

Домино ефект надополнет со одлична музика

Ова е дефинитивно еден од најдобрите примери за домино ефект или Руб-Голдбергова машина, во која е вложено огромен труд и планирање за сè да испадне совршено.

Како да престанете претерано да реагирате?

Дали понекогаш избувнувате без некоја посебна причина? Дали ве обвиниле дека постојано бурно и несоодветно реагирате на одредени ситуации?

Што ѝ се случува на мачка кога ќе претера со пиење кафе?

Кафето си има свои предности по здравјето и функционирањето на луѓето, но доколку не се претерува со неговото консумирање, бидејќи може да има и спротивни ефекти...

Бебе се буди ко од пушка за да заигра на својата омилена песна

Бебето Амаја е во длабок сон, барем додека не ѝ ја пуштат омилената песна на радиото во колата. Погледнете ја нејзината реакција, како и сеирот од сестра ѝ. :)
Датум: 06 фев 2013
, Автор:

Торта, писмо и „големи“ вести

Корисничка на платформата за блогирање „“, со торта и писмо им соопштила на родителите дека е геј. Прочитајте ја нејзината креативна и искрена порака, но и нивната реакција.
Датум: 30 јан 2013
, Автор: