01 април 2014 | Кафе пауза

Тест: Кое око најмногу ви се допаѓа?

Окото е многу комплексно, убаво и интригантно. Тоа е симбол на јасност, фокус и цел. Окото кое најмногу ќе ве привлече подолу открива по нешто за вашата личност.
Датум: 01 апр 2014
, Автор:

Како хороскопските знаци реагираат на првоаприлски шеги?

Имајте предвид дека хороскопските знаци различно реагираат на првоаприлските шеги.
Датум: 01 апр 2014
, Автор:

Неверојатни замоци нацртани на зрно песок

Кога размислуваме за песочни замоци, прво нешто што на сите ни паѓа на памет се замоци изградени од многу зрна песок. Но, за овие артисти значи нешто сосема спротивно.

Љубителите на книгите ќе се согласат

Без разлика дали читате редовно или одвреме-навреме знаете да се занесете во добра книга, ова веројатно некогаш ви се има случено.
Датум: 01 апр 2014
, Автор:

Вистината за мултитаскингот

Дали ви се случило да пишувате е-пошта и во исто време да зборувате на телефон/со колега, или да отворите 3 различни е-пораки и да започнете да одговарате на сите паралелно?
Датум: 01 апр 2014
, Автор:

Трикови за подобра комуникација при запознавање нови луѓе

Секогаш е добро да целите кон подобрување на комуникациските вештини. Тоа ќе ви помогне во градење на подобри врски со луѓето, но и во животот воопшто.

Чоколадирани замрзнати банани

Вкусна закуска полна со витамини за целото семејство
Датум: 01 апр 2014
, Автор:

Руска фотографка прави прекрасни мистични фотографии со вистински животни

Катерина Плотникова е руската фотографка која стои зад овие прекрасни фотографии, направени со помош на вистински животни.

Eucerin EVEN BRIGHTER Clinical – колекција за посветла и посјајна кожа

Колекцијата EVEN BRIGHTER е дерматолошки тестирана и докажано е дека влијае за порамномерен и посјаен тен, по само 4 недели од редовна употреба.
Датум: 01 апр 2014
, Автор:

Едноставни совети за визуелно зголемување на очите

Поголемите очи го отвораат лицето и ве прават да изгледате посвежи и поведри. Тоа ќе го постигнете преку следниве лесни чекори.

Слатки кутриња спијат во прегратките на своите омилени плишани играчки

Зарем има нешто послатко и понеодоливо од мали кутриња кои спијат со своите мали плишани играчки?

Специјална априлска понуда од „Близу“

Сите нови корисници кои ќе потпишат договор до 30 април го добиваат пролетниот промотивен пакет „Делукс“, во кој се вклучени сите три услуги на операторот.
Датум: 01 апр 2014
, Автор: