5 начини да запалите оган со помош на вода

За преживување во природата многу е важно да сте добро подготвени, но и да сте снаодливи за да се справите со непријатните ситуации. Во следново видео ви се прикажани 5 начини како со помош на вода и неколку други помагала да запалите оган и да се стоплите.


 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар