Туторијал низ слика: ново ланче од стари копчиња

Изработката на нов накит во домашни услови е одличен начин да се биде креативен и да се заштедат пари. Наместо да си го „олесните“ паричникот, вашата колекција за накит збогатете ја така што ќе ги искористите старите копчиња од разни видови облека или накит кој излегол од мода.

Ова е туторијал низ слика со чија помош ќе си направите ново ланче без да трошите пари. Сè што ви треба е парче ткаенина, игла, конец, течен лепак, синџирче и неколку копчиња.

Забавувајте се и бидете креативни!

Туторијал низ слика – Ново ланче од стари копчиња

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар