27 август 2013 | Кафе пауза

Како звучите кога вежбате првпат после подолг период?

Ова бебе мрзливец илустрира какви звуци испуштате кога вежбате, а сте надвор од форма веќе подолго време :)

Одморете ги вашите очи со помош на овие корисни вежби

Доколку вашата работа се состои од долги часови гледање во компјутер, тогаш токму овие вежби се вистинското нешто за вас.

Дали сте за секс во тројка?

Интересно видео на скокотлива тема...

Што ти прави шминка?

Рускиот мејкап артист Вадим Андреев ги трансформира обичните жени и мажи во прекрасни девојки и момци, како од насловните страници на познатите магазини.
Датум: 27 авг 2013
, Автор:

Видео компилација: бебиња кои сакаат кучиња

Во оваа интересна компилација ќе имате можност да ги погледнете најинтересните видеа од Јутјуб, на кои се дружат малечки слатки бебиња и кучиња.

Ова е совршеното место за вистински одмор

Ова луксузно одморалиште се наоѓа во островската држава Фиџи, поточно на островот Лаукала.

Вистински колиби инспирирани од бајките

Од мали шармантни колиби, до огромни камени живеалишта, ова се 15 вистински градби во светот инспирирани од бајките.
Датум: 27 авг 2013
, Автор:

Часовник во вид на стилски прстен

Креаторот на идејата Szikszai Gusztáv бил љубител на часовници, но не го сакал чувството да носи часовник на зглобот. За неговиот концепт-проект рекол дека може да биде стварност дури за 10 години. За среќа, тоа се случува многу порано.
Датум: 27 авг 2013
, Автор: