Знаете ли зошто легендарните цртани ликови имаат бели ракавици?

Постојат три причини поради кои многу класични анимирани ликови носат бели ракавици. Еве за кои станува збор.

Слатки плетени ракавици кои откриваат прекрасни слики откако ќе се постават заедно

Погледнете ги овие естетски уникатни производи кои ќе посакате да ги имате уште веднаш.

Направете сами: Топли ракавици кои нема да ве спречуваат да го користите вашиот смартфон

Подарокот кој сте го направиле сами е секогаш подобар од оној за кој сте платиле.

Како да изгледате секси и на минусни температури?

Тешко е да изгледате привлечно кога од глава до пети сте покриени со слоеви и носите гломазен капут. Но со овие паметни потези, ќе го избегнете ефектот на „мумија“, а вашиот стил на облекување ќе остане запазен.
Датум: 04 јан 2015
, Автор:

Направете верверичка од обична ракавица

Кога веќе сте загубиле некоја ракавица, размислете повторно пред да ја фрлите другата: од неа може да направите прекрасна играчка која би била совршен новогодишен подарок за некој од вашите најмили најмали. :)
Датум: 25 дек 2014
, Автор:

Инјектирајте весели бои во плакарот за повесела зима

Ладните месеци ја црпат целата енергија од нас, а и инспирацијата за носење весели бои. Така, започнуваме да носиме црно од глава до петици.

Кожни ракавици со машнички за елегантен и шик изглед

Машничките даваат елеганција која ја потенцира женственоста, но во зависност од големината, формата и позицијата, можат да изгледаат и многу младешки и шик.
Датум: 24 јан 2014
, Автор:

Направете сами: Зимски ракавици за екран на допир

Постапката е многу едноставна и нема да ви треба ничија помош.

Направете сами: 3 модни зимски додатоци од еден стар џемпер

Со ова лесно упатство ќе видите како можете од вашиот износен џемпер да направите 3 нови модни парчиња за студената зима: ракавици без прсти, капче и стегач за околу глава со панделка.
Датум: 21 ное 2013
, Автор:

Ракавици – незаменлив зимски аксесоар

Ракавиците се задолжително парче облека во зимските денови и тоа не само затоа што ни ги штитат рацете од ладното, туку тие можат да бидат и фантастичен моден додаток.
Датум: 24 дек 2012
, Автор:

Елегантни женски ракавици за во зима

Можеби сме шармирани од нивниот стар холивудски сјај, но сепак во најстудените денови има нешто што прави да се чувствуваме многу пријатно кога ќе ги лизнеме рацете низ еден добар пар женствени ракавици.
Датум: 19 феб 2012
, Автор:

10 предлози за совршен новогодишен подарок за жена

Погледнете неколку предлози со кои сигурно ќе измамите насмевка и задоволство на лицата на вашите најблиски, а вашиот гест ќе ги стопли за време на студените денови.
Датум: 14 дек 2011
, Автор:
12