21 ноември 2013 | Кафе пауза

Може ли да се умре од тага и скршено срце?

Синдромот на скршено срце, според најновите американски истражувања, навистина може да предизвика смрт. Оваа појава е најизразена кај вдовиците и вдовците, а причината лежи во големиот емоционален стрес.
Датум: 21 ное 2013
, Автор:

Напиток од цвекло за појаки мускули и подобар имунитет

Цвеклото е природен лек за слабокрвност, овозможува детоксикација на организмот и го подобрува целокупниот имунитет.
Датум: 21 ное 2013
, Автор:

Направете сами: 3 модни зимски додатоци од еден стар џемпер

Со ова лесно упатство ќе видите како можете од вашиот износен џемпер да направите 3 нови модни парчиња за студената зима: ракавици без прсти, капче и стегач за околу глава со панделка.
Датум: 21 ное 2013
, Автор:

10 факти за кофеинот кои ќе ве изненадат

Го конзумираме најчесто преку кафето и чајот, ни треба за да се расониме, за да добиеме енергија или едноставно за полесно да се социјализираме. Сепак, некои факти за кофеинот не се толку познати и може да ве изненадат.
Датум: 21 ное 2013
, Автор:

Како да ја негувате косата во студените денови?

Сонцето е позната и сериозна закана за состојбата на влакното, но исто така и студеното време. Сувиот студ ја суши косата и го расипува целокупниот изглед. Но, со оваа природна маска од авокадо ќе ја направите вашата коса мека и мазна...
Датум: 21 ное 2013
, Автор:

Најдобриот совет за хомофобичните родители

„Изневерена“ мајка е загрижена дека нејзиниот 17-годишен син нема да престане да биде геј. Одговорот на нејзиното писмо е во колумната на Ејми Дикинсон која пишува за Вашингтон Пост.
Датум: 21 ное 2013
, Автор:

Како да бидете поинтересна личност?

Да бидете интересни значи да имате способност позитивно да влијаете на некоја личност со помош на вашето однесување и размислување...

Фотографии кои ќе ве натераат веднаш да го гушнете вашето милениче

Срцепарателни фотографии од луѓе кои се збогуваат со своите миленичиња...

Започнува зелениот натпревар за сите деца во организација на Пакомак

Од 22 ноември до 12 декември, Рамстор Мол ќе биде местото каде во пријатна и забавна атмосфера, сите дечиња ќе можат да учествуваат во зелената наградна игра Green Team која ја организира компанијата Пакомак и да освојат вредни награди.
Датум: 21 ное 2013
, Автор: