Ракавици – незаменлив зимски аксесоар

Ракавици – незаменлив зимски аксесоар

Ракавиците се задолжително парче облека во зимските денови и тоа не само затоа што ни ги штитат рацете од ладното, туку тие можат да бидат и фантастичен моден додаток.

Ракавици – незаменлив зимски аксесоар

Dsquared2

Оваа сезона кожата е главен тренд, па токму затоа сите големи модни брендови во своите зимски колекции вклучија интересни модели на кожни ракавици, иако некои се одлучија и за малку поинакви материјали. Како на пример Шанел ги претстави своите долги мрежести ракавици без прсти кои изгледаат фантастично доколку сте облечени во елегантен стил.

Ракавици – незаменлив зимски аксесоар

Lanvin

Ракавици – незаменлив зимски аксесоар

Balenciaga

Ракавици – незаменлив зимски аксесоар

Cacharel

Ракавици – незаменлив зимски аксесоар

Chanel

Ракавици – незаменлив зимски аксесоар

Christian Dior

Ракавици – незаменлив зимски аксесоар

Lanvin

Ракавици – незаменлив зимски аксесоар

Chanel

Ракавици – незаменлив зимски аксесоар

Christian Dior

Ракавици – незаменлив зимски аксесоар

Gaultier

Ракавици – незаменлив зимски аксесоар

GivenchyБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Ana Reply

    Lele kolku se samo sovrseni ovie do podlaktici ^_^

Остави коментар