07 февруари 2017 | Кафе пауза

Оној кој има намера да остане со вас, секогаш ќе се бори за вас

Во врската со него нема да има несигурности, нема да треба да ги преиспитувате неговите намери, ниту пак да чекате некој знак...

Гимнастика за постари луѓе која за брзо време го подмладува и го зајакнува телото

Станува збор за многу лесна гимнастика која се прави во креветот веднаш откако ќе се разбудите, а препорачливо е да се направи до 6 часот наутро.

Безвремени идеи за уредување на домот

Многу често во светот на уредување на ентериерот трендовите се менуваат. Меѓутоа, некои стилови и декорации ја носат титулата на безвремени.

Знаци на депресија и анксиозност можат да се забележат уште кај новороденчињата

Најновите истражувања покажале дека градбата на мозокот кај новородените бебиња може да предвиди која е веројатноста кај детето да се јават рани симптоми на некои поблаги ментални болести.

Без розова и црвена боја: 6 необични модни комбинации за Денот на вљубените

Кој вели дека вашата модна комбинација за Денот на вљубените треба да биде во црвена или розова боја?

Обликот на вашиот нос зборува многу нешта за вашиот карактер!

Пронајдете го вашиот облик на нос и откријте што тој открива за вас.

Имате чудни соништа? Еве од што може тие да бидат предизвикани!

По долгиот и напорен ден, сѐ што ви треба е да си легнете и добро да се одморите. Но, таков одмор не би добиле доколку се соочувате со чудни соништа.

Подобрете си го животот со тоа што секогаш ќе велите „Благодарам“ во следниве 7 ситуации

Понекогаш обичното „Благодарам“ е најдобриот одговор што можете да го дадете, но наместо него сигурно одлучувате да кажете нешто друго.

10 начини да заштедите пари, како што тоа го правеле вашите баби и дедовци

Постарите луѓе се неисцрпен извор на мудрост и совети.

5 причини зошто треба да се заљубите во буцко

Врската со полничок маж има многу предности во кои сигурно ќе уживате.

Хороскопот открива: Што ви е потребно да слушнете кога вашето срце е скршено?

Запишете ги охрабрувачките реченици кои одговараат на вашиот знак и залепете ги на огледалото во бањата.

15 работи кои треба да ги знаете пред да почнете да се состанувате со силна девојка која претпочитала да биде сама

Тие не се откажуваат лесно, затоа што знаат дека единствено борбата може да ги одведе до нивната цел.
12